Život s Rikou

 

 

Rika je náš miláček, každý den obohacuje náš život svou přítulností a nákloností, z každého jejího gesta je vidět jak nás má ráda. Riku nejde jinak než milovat. Je to pohodář, který však umí i dobře hlídat. Je temperamentí, ale protože má každý den možnost vylítat se venku na dlouhé procházce, zabaví se na cvičáku a zaměstná svou hlavičku při cvičení nejrůznějších cviků, je doma jako beránek, většinou leží po našem boku a odpočívá.

Věnuji se s Rikou nejen sportovní kynologii (poslušnot, stopa, obrana), ale i dalším psím sportům: dogdancingu a částečně i agility a obedienci.

Většina majitelů své psy vychvaluje, a je to tak v pořádku, pes je většinou takový, jakého si ho páníček udělá. Pokusím se tedy dát na tento web co nejvíce videí, aby jste si mohli o Rice udělat obrázek sami. Najdete je v menu rubrikách videí, rozčleněných podle sportů a činností.

Rika je klidný a poctivý stopař, s obyklou dobrmaní zbrklostí na stopách jsem neměla sebemenší problém, má silný kořistnický pud a tak miluje obrany i když netrénuji tak často jak bych si představovala, dobrý figurant je nedostatkové zboží :-(.

Riku cvičím pouze pozitivní motivací a tak nikdy neměla a ani nebude mít na obraně na krku ostnatý či škrtící obojek. Dokonce jí odmítám škubnout i na širokém obojku. Sice tak ve sportovní kynologii působím jako exot a mnoho lidí si myslí, že Rika si ze mě na obranách při pouštěčkách dělá srandu, já osobně to vidím jinak. Chyba je na straně psovoda, ne Riky :-)  Je to sport, zábava pro nás obě. Úspěchy jsou jen bonusem navíc a buď budou nebo ne :-). 

 

Hrozně ráda s Rikou běhám agility, které Rika naprosto miluje.  Je to adrenalin pro nás obě a skutečně si to na parkuru užíváme.

Zrovna tak mě  moc baví Riku učit stále nové prvky do sportu zvaného dogdancing. Rika umí nespočet cviků od otoček, přes couvání až po křížení pacek,mávání či hrabání. Všechno nové se učí s velkou chutí a je ohromně vnímavá. Používám ji jako fotomodelku k seriálu popisujícímu jak naučit psa různé psí kusy, který pravidelně vychází ve stejnomeném časopise. Jsem totiž redaktorkou časopisu Psí kusy. 

 

Často vyrážím se psy na kolo, 30 Km u kola je pro Riku brnkačka, chodím se psy běhat a v létě plaveme. Rika je můj první pes, který je ochoten podnikat se mnou plavecké výpravy napříč rybníkem či jezerem. Ostatní psi vždy plavali maximálně kousek a pak čekali na břehu. Je to výborný vodní doprovodný pes :-)

        

Rika je prostě jednoduše skvělá a já si po ní jednou hodlám nechat štěně. Proto se ji chystám nakrýt.

 

                                                                img037.jpg (221,8 kB)  Riky PP